Десет от Локо (Пловдив) измъкнаха победа над Арда

0
Локомотив Пловдив Димитър Илиев Арда
Lap.bg

Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 като домакин Арда в последния мач от петия кръг на efbet Лига. Александър Тунчев остана разочарован от завръщането си на „Лаута“.

Двата тима започнаха равностойно, но липсваха особено много атаки. В средата на първото полувреме Арда удари греда, след като Александър Георгиев беше изведен чудесно отляво. Малко след това Пиер Зебли беше изгонен още в 37-ата минута.

Това се случи с помощта на системата ВАР, която коригира първоначално показания жълт картон. До почивката не се стигна до нещо по-интересно.

Единственото попадение в мача беше дело на Бирсент Карагарен 19 секунди след началото на второто полувреме. Явно Александър Томаш беше надъхал здраво възпитаниците си, защото те се втурнаха в яростна атака, като Преслав Боруков мина сам почти цялата половина на гостите.

До края Локо се прибра, а Арда удари нова греда и без известна доза късмет не стигна до равенството.

Така домакините излизат начело с 12 точки. Арда остава шести във временното класиране с 9 пункта в актива си след пет двубоя. В следващия кръг „черно-белите“ гостуват на Локомотив в София, а Арда приема ЦСКА 1948.