Десет от ЦСКА удариха Царско село след съдийска тесла

0
ЦСКА
Снимка: Lap.bg

ЦСКА грабна драматична победа над Царско село с 2:1 в двубой от 10-ия кръг на efbet Лига

Мачът се игра без гостуваща публика заради едва 60-е допуснати билета за Сектор „Г“ от домакините на комплекс „Царско село“ в покрайнините на София.

„Червените“ контролираха случващото се на терена, но заради пропуски и добрите намеси на Янко Георгиев щяха да изпуснат точките.

В началото на второто полувреме пък съдията също удари рамо на „царете“. Никола Попов вдигна доста пресилен втори жълт картон на Жеферсон.

Дори с десет човека ЦСКА успя да поведе – чрез Амос Юга в 56-ата минута, който с бомбен шут разстреля Георгиев.

Домакините изравниха в 72-ата, когато Лукас Диас елегатно прехвърли Густаво Бусато, а в продължението на мача резервата Карло Мухар донесе трите точки на „армейците“. Миг преди това Калоян Кръстев не успя сам срещу вратаря да завърши.

Именно той с глава удари горната греда, а хърватинът реагира светкавично и добута топката в мрежата. В последните секунди отново Кръстев бе в епицентъра на събитията – ЦСКА имаше претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.