Дербито на дъното във Враца завърши без голове

0
Ботев Враца
Стопкадър: Диема Спорт

Ботев и Царско село завършиха 0:0 в опашкарското дерби от XVI кръг на efbet Лига във Враца. Тимът на Любослав Пенев имаше инициативата през по-голямата част от двубоя, но играчите показаха неточен мерник, а и вратарят на домакините Красимир Костов изпъкна с добри изяви. Преди мача на Пирин врачани излязоха временно на 12-о място с 13 точки, а Царско село ще остане последен и след този кръг, но вече с 11 пункта.

Гостите можеха да поведат още във 2-рата минута, но Ален Стеванович шутира от добра позиция в ръцете на Костов. Седем минути по-късно отново сърбинът се озова на върха на атаката, но този път не уцели вратата. В 15-ата минута пропуск направи и Димо Бакалов. В 32-рата минута Лукас Диас бе близо до гола, но след удара кълбото рикошира в крак на защитник на Ботев и излезе в корнер.

Второто полувреме започна вяло, но раздвижване по трибуните имаше в 54-тата минута. Тогава реферът Волен Чинков си изтърва картоните, Юлиян Ненов реагира бързо, взе жълтия от тревата и го показа на съотборника си Матеус Касини. Същото направи след това и главният съдия.

Малко по-късно Дориан Бабунски изведе Красимир Георгиев сам срещу вратаря на Царско село, но Янко Георгиев се хвърли в краката на нападателя и улови топката. Гостите продължиха да притискат съперника, но можеха да бъдат наказани в добавеното време, когато след центриране от фаул Бабунски засече кълбото с глава и като по чудо то не влезе във вратата.