Дания разби Сърбия в контрола, Ериксен с нов гол

0
кристиан ериксен дания

Националният отбор на Дания победи Сърбия с 3:0 в приятелски мач, който се игра на ст. „Паркен“ в Копенхаген. Срещата бе специална, тъй като Кристиан Ериксен започна като титуляр за домакините за пръв път от злополучния мач срещу Финландия на ЕВРО 2020, когато играчът получи сърдечен арест в началото на двубоя.

Ериксен изведе съотборниците си с капитанската лента, а освен това вкара нов гол само три дни след като стори същото срещу Нидерландия. Резултатът бе открит още в 15-та минута, когато Йоаким Миеле вкара с туповен изстрел от границата на наказателното на сърбите. Вторият гол бе дело на Йеспер Линдстрьом в 53-та минута, а крайното 3:0 оформи халфът на Брентфорд, възпозлвайки се от асистенция на Кристиан Норгорд.

Бившият играч на Тотнъм и Интер бе заменен десетина минути преди края на срещата, а стадионът изригна в мощни аплодисменти за своя капитан.