Дания разби Уелс и продължава да лети високо

0
Дания

Дания напълно надигра и заслужено победи Уелс с 4:0 в първия осминафинал на Евро 2020. Мачът се игра в Амстердам пред почти изцяло датска публика заради ограниченията към уелските фенове.

В хода на мача „Червения динамит“ тотално обезличи съперника си и не му остави никакви шансове да си помисли за четвъртфинал.

В герой се превърна нападателят на Ница Каспер Долберг, който вкара първите две попадения в мача. Йоаким Мееле и Мартин Брайтуайт добавиха по още едно за крайното 4:0. Долберг не беше титуляр в груповата фаза, където записа едва половин час игра, но на „Йохан Кройф Арена“, той се чувстваше като у дома си.

Вероятно и защото игра три сезона в Аякс.

На четвъртфиналите на 3 юли датчаните ще играят срещу Нидерландия или Чехия в Баку. Именно от чехите датчаните отпаднаха на тази фаза през 2004 година в Португалия.