BETMARKET ВЕЧЕ В БЪЛГАРИЯ

ЦСКА започна новия сезон с победа

0
цска софия

Отборът на ЦСКА започна новата кампания в efbet лига с трудна победа над ЦСКА 1948 като гост. Играчите на Любослав Пенев победиха с 2:4 възпитаниците на Тодор Киселичков в мач, който се игра на ст. „Васил Левски“ в столицата.

„Армейците“ донякъде изкупиха вината за слабите си представяния през последните 8 дни, но в действителност играта на отбора за пореден път бе далеч от това, което феновете искат да виждат. Трябва да се отбележи обаче и силният мач на капитана на ЦСКА 1948 Даниел Наумов, който на няколко пъти спаси отбора си от сигурен гол.

Първото попадение падна в 29-та минута и то бе в полза на символичните гости. Греъм Кери открадна топката от противник и подаде към Йоан Баи, които вкара след диагонален удар. Малко след това Радо Живков можеше да покачи, но не показа хладнокръвие и така двата отбора се прибраха на почивка при резултат 0:1.

цска софия цска 1948

Второто полувреме започна перфектно за играчите в червено, които изравниха още в 47-та минута, когато Ивайло Чочев засече центрирана топка от корнер с глава, а Густаво Бусато нямаше какво да направи. Този гол вдигна домакините и след десетина минути те направиха пълен обрат. Чочев бе съборен от Радослав Живков в наказателното на гостите и Валентин Железов правилно посочи дузпата. С изпълнението се нагърби Ивайло Чочев и той не сгреши за 2:1.

Посредствената игра за 31-кратните шампиони продължи и Любослав Пенев потърси освежаване и промяна на отбора с влизането на Кайседо. Изравнителното попадение за ЦСКА падна малко случайно, когато в 72-та минута далечен и непретенциозен изстрел на Амос Юга извън наказателното излъга Даниел Наумов и младият страж допусна лесен гол.

В 82-та минута бе отсъдена втора дузпа в мача, този път за гостите. Амос Юга пробва удар от близка дистанция, но топката се отби в ръката на Лазар Марин и след намесата на ВАР Железов изгони Марин за втори жълт. Зад топката изненадващо застана централният защитник Юрген Матей, който обаче не трепна и изведе ЦСКА напред.

цска софия любослав пенев

Минути след това Валентин Железов изгони Любослав Пенев, който изрита втора топка на терена с цел забавяне на играта. Крайният резултат бе оформен дълбоко в добавеното 4-минутно продължение, когато Жорди Кайседо се озова очи в очи с Даниел Наумов, излъга го на границата на наказателното и бутна топката за 2:4.