ЦСКА триумфира във Враца в мач с много екшън

0
ЦСКА
CSKA.bg

ЦСКА победи Ботев (Враца) с 4:2 в любопитен мач от efbet Лига. Около срещата имаше напрежение, предвид многобройната „червена“ гостуваща агитка и заканите.

В хода на сблъсъка половината трибуна с гостуващи фенове се изпразни, след като те разбраха за атака от страна на местния фенклуб на Левски.

На терена „армейците“ изпуснаха много положения и резултатът можеше да отиде на погром.

Първият гол обаче зарадва врачани. Дориан Бабунски откри резултата в 7-ата минута след грешка на Асен Дончев, който единствен не се изтегли за изкуствената засада.

В 16-ата Георги Йомов изравни с първото си попадение за ЦСКА в efbet Лига след повече от година игра.

Малко преди почивката Брадли Мазику заби вкара втори гол за гостите. Левият бек поправи комично разминаване на Жорди Кайседо и преодоля трима защитници, за да даде преднина на „червените“.

В 50-ата Йооан Баи увеличи преднината на гостите с чудесен изстрел до гредата. Първоначално голът не бе зачетен заради груба грешка на страничния съдия, но ВАР я поправи.

Мирослав Маринов върна един гол в 72-ата минута, а крайното 4:2 оформи Йомов с второто си попадение в срещата, след като се вклини в защитата на „зелените“ и ги размина.