ЦСКА тресна Хебър и се класира за осминафиналите за Купата

0
цска

Отборът на ЦСКА победи Хебър с 3:0 в мач от 1/16-финалите за Купата на България. Въпреки че „Армейците“ бяха гости по регламент, срещата се игра на ст. „Българска армия“ в София, тъй като теренът на пазарджишкият отбор не бе в състояние да приеме мача, а вчера стана ясно, че президентът на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски не иска двата отбора да играят на предваритлено уговорения „Лаута“.

Играчите на Стойчо Млденов си решиха двубоя в рамките на 20 минути, започвайки защитата на спечелената през изминалия сезон купа с комфортен и спокоен успех.

Пръв на таблото се стрелна Жорди Кайседо в 24-та минута, а само три минути по-късно и Ахмед Ахмедов се разписа във вратата на Ивайло Василев. Крайното 3:0 оформи Кайседо в 41-та минута,  оползотворявайки добра асистенция на Ахмедов.

След почивката темпото на игра спадна драстично, като играчите на Николай Митов рядко успяваха да застрашат вратата на „гостите“, най-ече след изпълнения на статични положения. Стойчо Младенов пък направи пет смени през вторите 45 минути, давайки поле за изява на повече футбоилсти и запазвайки важните си играчи за предстоящия двубой с Левски в неделя.

Второто полувреме ще се запомни единствено с комичната случка в 64-та минута, когато поливната система на игрището се включи по време на игра и двубоят бе прекратен за кратко.