ЦСКА страда срещу австрийски слабак

0
Саша Илич

ЦСКА се измъчи срещу четвъртодивизионния Кематен, но все пак успя да спечели с 5:3 контролната среща в Австрия. Сам Абфалтерер откри резултата в полза на австрийците в 20-ата, но „червените“ успяха да стигнат до обрат след гол на Браян Морено в 40-ата минута и автогол на Андреас Калинович в продължението на първото полувреме.

120 секунди след новото попълнение на ЦСКА Лазар Туфегджич също записа името си сред голмайсторите, след като се възползва от подаване на друг нов – Станислав Шопов, и вкара с глава, но два гола на Петър Гатахер (52, 75) отново възстановиха равенството.

Българите стигнаха до първия си успех на австрийска земя с голове на Марк-Емилио Папазов в 84-тата минута и второ попадение на Туфегджич в 88-ата. Интересно е, че треньорът на ЦСКА Саша Илич пусна като титуляр 16-годишния вратар Алекс Божев.