ЦСКА спечели контрола на „Панчарево“

0
ЦСКА

ЦСКА победи втородивизионния Литекс с 4:1 в контролен мач, игран на базата на „червените“ на Панчарево. В проверката наставникът Стойчо Младенов пусна всичките си здрави налични футболисти, както и някои юношите от академията.

С два гола след възстановяването си от контузия в игра се завърна нападателят Бисмарк Чарлс. Ганаецът се разписа майсторски до почивката, а освен това бе фаулиран за дузпа, която Карло Мухар превърна в гол в 43-тата минута. Добри изяви в офанзивен план имаше халфът Федерико Варела, който се отличи с няколко извеждащи подавания.

И през второто полувреме „червените“ продължиха да доминират, като в 69-ата минута с техничен удар от границата на наказателното поле сред голмайсторите се нареди и нидерландецът Яник Вилдсхут. Домакините изпуснаха още няколко чисти положения чрез Хамза Чатакович, Йоан Баи, Бисмарк Чарлс и младокът Росен Божинов.

Почетното попадение за гостите бе дело на Илиян Капитанов, който се разписа от дузпа в края на първото полувреме. Следващият мач на ЦСКА е на 20 ноември – събота, когато от 17,45 часа на стадион „Българска армия“ гостува Арда (Кърджали) в двубой от 15-ия кръг на елитното първенство.