ЦСКА се срина срещу Зоря

0
ЦСКА

ЦСКА изигра силно полувреме, но в крайна сметка изгуби от Зоря (Луганск) с 0:1 мача си от третия кръг в груповата фаза на Лигата на конференциите, игран на Националния стадион „Васил Левски“. Единственото попадение вкара иранецът Саядманиш в 64-тата минута, а поражението изпрати нашите на последното четвърто място в групата само с една спечелена точка.

Неуспехът не е единствената неприятна новина за армейците и Стойчо Младенов, тъй като Греъм Кери напусна с контузия в 57-ата минута.

В края на срещата ЦСКА на три пъти в рамките на минута предяви на три пъти претенции за дузпа – веднъж за бутане на Баи, а след това и за игра с ръка на противникови състезатели, но реферът така и не посочи бялата точка.

Армейците изтърваха своите шансове до почивката. Още в 6-ата минута Жорди Кайседо изведе Яник Вилдсхут сам срещу вратаря Мацапура под ъгъл. Шутът на армееца бе избит в корнер, а след неговото изпълнение Георги Йомов шутира над гредата.

В 15-ата минута Кери изведе Кайседо зад бранителите на Зоря, но последвалия удар бе избит от Мацапура в корнер.

В 39-ата минута след центриране на Кери от фаул Лам засече топката с глава, но я отправи над гредата.

В 64-тата минута Саядманиш отбеляза единствения гол в двубоя с прецизен диагонален удар.