ЦСКА се измъчи, но обърна Арда

0
ЦСКА
Снимка: Lap.bg

ЦСКА победи с 2:1 Арда в мач от 15 кръг на родното първенство. Гостите от Кърджали имаха аванс след първите 45 минути, но “черените” успяха да стигнат до пълен обрат след почивката.

С успеха тимът на Стойчо Младенов заема второто място към момента с 29 точки, докато Арда е на седмо място със 17.

Двубоят бе дебют за новия треньор на тима от Кърджали Славко Матич, който е бивш играч на ЦСКА. Той имаше поводи за радост още във втората минута, когато Милен Желев се разписа.

Стадион “ Българска армия” бе празен, тъй като домакините са наказани. Това явно повлия на гостите, които бяха по-активни през първите 20 минити. След това ЦСКА овладя иноциативата, но до почивката не успя да реализира. Веднъж и гредата спаси гостите.

След почивката играчите на Младенов натиснаха още по-мощно и стигнаха до успех. В 54-ата Жорди Кайседо изравни с глава след центриране на Георги Йомов от ъглов удар, а в 79-ата минута Брадли Мазику се разписа за крайното 2:1.