ЦСКА се издъни и в Европа, но поне не загуби

0 коментара
ЦСКА

ЦСКА записа втора поредна издънка през новия сезон. След като изгуби безславно финалния двубой за Суперкупата на България от Лудогорец с 0:4, преди малко тимът на Любо Пенев направи и фалстарт в Европа.

ЦСКА завърши 0:0 с латвийския Лиепая в първи мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите на стадион „Българска армия“.

„Червените“ имаха териториално предимство, но нямаха идея как да превземат вратата на съперника. Гостите могат да съжаляват, че не победиха, защото имаха по-чистите положения.

В 20-ата минута ЦСКА пропусна да открие. След извеждащ пас на Юга Баи премина край стража на Лиепая, но топката му избяга встрани и я върна към Вилдсхут. Новото попълнение потърси пас към точката за дузпата, но там нямаше негов съотборник.

Пет минути по-късно тимът от Латвия изпусна голово положение, след като Бага не успя да засече центриране от чиста позиция.

Малко след това отново Бага не успя да улучи вратата.

В 58-ата минута Миросавлиев от Лиепая направи сериозен пропуск. Впоследствие Шимич също пропусна да вкара, след като шутира с глава в ръцете на Бусато.