Дано ЦСКА разбере, че мачовете имат и първо полувреме

0
ЦСКА радост Жеферсон
Facebook/FC CSKA Sofia

ЦСКА приключи есенния дял от първенството с 44 точки от 18 кръга. Отборът играе много добре и заслужено в момента се намира на първо място във временното класиране на елита ни. „Червените“ обаче печелят почти всички свои мачове със силна игра през второто полувреме.

Години наред сме свикнали да виждаме много постна продукция преди почивката. Това се случва при всеки един треньор и е трудно за обяснение. Мачове като домакинството на Осиек (4:2) са кът, докато през повечето уикенди 31-кратният шампион на България се мъчи и се оттегля при нулево равенство след първите 45 минути, а след това има едва едно полувреме на разположение.

Приятно събуждане се случи през последния един месец, когато възпитаниците на Саша Илич направиха много позитивни неща – записаха 5 поредни победи като гости и така влязоха в историята на клуба; успяха да пречупят някои от най-добрите тимове в лигата, а с играта си срещу Черно море оставиха и много приятно впечатление още преди почивката.

ЦСКА имаше три чисти положения срещу „моряците“, а през втората част успя и да материализира превъзходството си за крайното 2:0. В повечето срещи обаче рядко успява да създаде каквато и да е опасност в хода на първата част.

Илич успя да промени много неща в отбора за около полови година начело. Сърбинът вкарва шампионски манталитет. Той отлично знае как се води гранд на Балканите, защото е рекордьор по мачове с Партизан (Белград). Представете си, ако ЦСКА играеше силно и през първите полувремена на мачовете – вероятно в момента щеше да води на Лудогорец с двуцифрен аванс.