ЦСКА повали Левски след обрат

0
ЦСКА
Снимки: lap.bg

ЦСКА победи Левски с 2:1 във Вечното дерби от деветия кръг на елитното ни футболно първенство. „Сините“ поведоха чрез Георги Миланов (28), но „червените“ стигнаха до пълен обрат с попадения на Греъм Кери (44) и Жорди Кайседо (65).

Любопитно е, че това е осма поредна победа за Стойчо Младенов като треньор в дербито и общо десета. Така той е само на две победи от клубния треньорски рекорд на Крум Милев.

Успехът пък е пети за ЦСКА в първенството и отборът вече има 16 точки. Армейците са на трето място и с три мача по-малко. Левски е 11-и с 8 пункта.

В 11-ата минута Левски стигна до първото сериозно положение в мача. Георги Миланов шутира ниско от дъгата на големия пеналт и топката се отби от дясната странична греда.

В 20-ата минута Греъм Кери нахлу отдясно в пеналта и шутира с левия крак в близкия ъгъл, но вратарят на „сините“ Николай Михайлов бе добре пласиран и изби в корнер.

В 28-ата минута Левски откри резултата с майсторски гол. След корнер Христос Шиелис отклони топката с глава и намиращият се с гръб към вратата Георги Миланов я отправи с акробатичен ножичен удар с левия крак към вратата. През пръстите на Густаво Бусато кълбото влетя в мрежата – 1:0 за Левски.

В 40-ата минута ЦСКА пропусна да изравни. Греъм Кери центрира от корнер, Жорди Кайседо се оказа непокрит на границата на малкия пеналт, но не можа да улучи добре топката с глава и тя мина над гредата.

По-добрата игра на ЦСКА даде резултат в края на полувремето. В 44-тата минута Брадли Мазику центрира, Греъм Кери пое технично топката с десния крак и незабавно я насочи с левачката край Михайлов в мрежата – 1:1.

Второто полувреме се развиваше равностойно до 65-ата минута, когато изригна Жорди Кайседо. Нападателят бе изведен на скорост от Юрген Матай, надбяга Шиелис и след като се озова сам срещу Михайлов изпрати кълбото в мрежата – 2:1 за ЦСКА.

Малко по-късно в рамките на няколко минути Йоан Баи и Жорди Кайседо се измъкваха сами отляво, но си повеждаха дълго топката и в двата случая излезлият Николай Михайлов я улови.

В 85-ата минута резервата Федерико Варела отправи удар отблизо, но от края на Шиелис топката излезе в корнер.