ЦСКА победи рутинно Славия и загря за Вечното дерби

0
ЦСКА Маурисио Гарсез Юрген Матей
Lap.bg

ЦСКА победи Славия с 2:0 във второто столично дерби от кръга в efbet Лига. „Червените“ зарадваха своите фенове на „Българска армия “ с важен успех в навечерието на големия мач с Левски след седмица.

През първото полувреме двата тима играха много предпазливо и не успяха да намерят път към някоя от двете врати. Най-дискусионното положение остава нарушение на останалия последен в защитата Иван Турицов, което беше отсъдено авантаж от Волен Чинков, но гостите имаха сериозни претенции за директен червен картон. След консултации с ВАР такъв на бранителя не беше показан. На почивката Саша Илич направи нужните корекции и 31-кратният шампион на България излезе преобразен за вторите 45 минути.

В 55-ата минута ЦСКА вече беше напред в резултата с красив гол на Маурисио Гарсез, който за пореден път този сезон се оказа в прегръдките на своите съотборници. 180 секунди по-късно „армейците“ нокаутираха своя съперник с второ попадение.

То бе дело на Мено Кох, който се извиси след центриране от ъглов удар и опъна мрежата зад Светослав Вуцов. След втория гол темпото на игра спадна доста, макар че ЦСКА имаше шансове и да направи победата класическа.

Последните минути „белите“ владееха повече топката, но така и не създадоха по-сериозно положение пред вратата на Густаво Бусато.

Така ЦСКА се изкачи на първо място във временното класиране преди мача на Лудогорец с Хебър по-късно тази вечер.