ЦСКА падна от Рома, но Вилдсхут вкара

0
ЦСКА

ЦСКА падна от Рома с 2:3 в последния си двубой от група С на Лигата на конференциите на Националния стадион „Васил Левски“ в София. Така „червените“ завършиха на последно място, без да вземат победа – с един равен и пет загуби, и голова разлика 3:13. Рома завърши на първо място с 13 точки и заедно с Бодьо/Глимт, който събра 12, се класира за директните елиминации в турнира.

Гостите започнаха силно и до 7-ата минута изпълниха четири корнера. Логично в 15-ата минута римляните откриха. Тами Ейбрахам получи пас на празна врата и вкара без проблем – 1:0 за Рома. В 34-тата минута Матиас Виня подаде към Борха Майорал, който насочи топката с пета към вратата, Густаво Бусато не реагира добре и тя се озова в мрежата – 2:0 за Рома.

В 43-тата минута Майорал пропусна да направи резултата класически, след като излезе сам срещу Бусато, но би над вратата. В 53-тата минута „вълците“ все пак увеличиха преднината си. Ейбрахам с едно движение елиминира Лам и Матай и насочи кълбото във вратата за 3:0.

В 75-ата минута Хамза Чатакович намали резултата с нисък удар в долния десен ъгъл, а във 2-рата минута на 4-минутното продължение се разписа и резервата Яник Вилдсхут. Той реализира със свиреп шут от дъгата на големия пеналт и откри головата си сметка за армейците в 27-ия си мач за тях.