ЦСКА нанесе първа загуба на ЦСКА 1948

0
цска иван турицов

Изключително много емоции и драма съпътстваше последната среща от осмия кръг на родната efbet Лига между отборите на ЦСКА и ЦСКА 1948. Двубоят на ст. „Българска армия“ завърши с победа за „червените“, които взеха трите точки след успех с 2:1. Срещата в Борисовата градина бе гарнирана с много напрежение между двата лагера. Още с пристигането на автобуса на гостите, фенове на „Армейците“ започнаха да се струпват около Сектор „А“. По време на първото полувреме пък, фемове на домакините освиркваха бурно хора от ръководството на ЦСКА 1948 и дори ги замеряха със стотинки и фалшиви банкноти, а малко след това хората от гостуващия лагер напуснаха ложите.

Самата среща със сигурност ще се запомни с прилично темпо и с двете лица на играчите на Саша Илич. „Червените“ бяха мудни и бавни през първия час игра и закономерно губеха в резултата, но последните 25 минути на двубоя преминаха изцяло под диктовката на домакините, които си заслужиха драматичната победа. ЦСКА 1948 можеше да поведе в резултата още в 12-та минута, но Георги Русев не успя да преодолее Густаво Бусато и ударът му се октлони от десния страничен стълб.

Възпитаниците на Любослав Пенев откриха заслужено резултата в 51-та минута, след като Радослав Кирилов проби отдясно на наказателното поле на Бусато, пусна пас към дузпата, а там центрирането му по земя бе засечено безкомпромисно от Ангел Бастунов.

Това развитие на мача съживи ЦСКА и домакините започнаха да атакуват по-масирано, като първият им точен изстрел дойде в 68-та минута, когато влезлият като резерва Бамба стреля след хубав извеждащ пас на Иван Турицов, но стража на гостите Даниел Наумов спаси. Минути след това отново Наумов показа блестящ рефлекс, избивайки в корнер изстрел на Джонатан Линдсет. От въпросния ъглов удар дойде и изравняването на резултата. След разбъркване и няколко опита за изстрел, реферът Радослав Гидженов получи нареждане да преразгледа ситуация за евентуална игра с ръка. На повторенията ясно се видя, че такава имаше и Гидженов дори показа жълт картон на Елитон.

С изпънението се нае Иван Турицов, който стреля в средата на вратата и изравни. Няколко минути след това домакините можеха да направят пълен обрат, но изстрел от близко разстояние на Дюкенс Назон бе отразен от Наумов, а това бе достатъчно за кълбото да се удари в горната греда и да бъде изчистено.

Звездния миг за ЦСКА дойде в 87-та минута, когато Брадли де Нойер изпробва далечния си мерник, а изстрелът на нидерландеца с левия крак се удари в горната греда и тупна зад голлинията, взривявайки трибуните на „Българска армия“. До края на мача бранителят на ЦСКА 1948 Елитон си изработи още един жълт картон и бе изгонен.

Така „червените“ се изкачиха до трето място във временното класиране с актив от 16 точки след 6 мача, докато ЦСКА 1948 заема първа позиция с 17 точки след 8 срещи.