ЦСКА мина през Септември и е на четвъртфинал за Купата

0
ЦСКА
LAP.bg/Юлиан Тодоров

ЦСКА победи Септември (София) с 2:1 в мач от осминафиналите в турнира за Купата на България. Сблъсъкът се игра на стадион „Българска армия“.

През първото полувреме двата тима не играха на особено високи обороти и оставиха най-интересните моменти за след почивката. Всички попадения паднаха именно през второто полувреме.

Маурисио Гарсес изведе „армейците“ напред в 55-а минута след хубава многоходова акция. Малко след това красив гол на Станислав Шопов не беше зачетен заради засада на Брадли се Нойер по-рано в атаката.

В 67-ата Назон удвои преднина на ЦСКА от дузпа. Асен Георгиев пък намали в 81-а минута, но силите на Септември не стигнаха за нещо повече.

Така 31-кратният шампион на България се класира напред в турнира за националната купа и ще продължи с участието си в него напролет.