ЦСКА игра добре, но падна в Украйна

0
Георги Йомов

ЦСКА игра добре, но изгуби за втори път от Зоря (Луганск), сега с 0:2 в Украйна. Това е трето поражение на „червените“ в Група „С“ в Лигата на конференциите, което на практика слага край на шансовете им за едно от първите две места и класиране за елиминациите. ЦСКА е на последното четвърто място в групата с 1 точка и голова разлика 1:8. Лидер е Бодьо/Глимт със 7, пред Рома – и Зоря – по 6. След малко Рома излиза срещу норвежците в Рим.

Греъм Кери отправи първия удар в посока на една от двете врати в 8-ата минута, но топката мина над гредата. Само 120 секунди по-късно ирландецът отново пробва шут извън наказателното поле, но не улучи вратата. В 24-тата минута Зоря създаде първото си сериозно положение. След центриране отляво Фаваров стреля, но Густаво Бусато изби.

До края на полувремето ЦСКА владееше по-често топката, но до положения пред двете врати така и не се стигна.

В 57-ата минута Амос Юга засече с глава центриране на Кери от фаул, но не уцели вратата. В 65-ата минута българите получиха право да изпълнят фаул след нарушение срещу Жорди Кайседо, но Кери би в аут. Секунди по-късно домакините сбъркаха при изнасянето на топката, Георги Йомов подаде на Кайседо, който вкара на празна врата, но попадението бе отменено заради засада.

В 68-ата минута нова добра атака на ЦСКА завърши с удар на Йомов, но покрай левия горен ъгъл. В 84-тата минута Кери изведе отлично Баи, крилото стреля от ъгъла на малкия пеналт, но в аут.

И когато „червените“ стояха по-добре от своя съперник, получиха гол в 87-ата минута. Захеди отне топката от Томас Лам, напредна с нея, финтира финландеца и Юрген Матай и с шут от 16 метра откри резултата – 1:0.  В петата минута на добавеното време Захеди подаде на Сайадманеш, който бе точен за 2:0.