ЦСКА 1948 шокира Лудогорец

0
цска 1848

Изненадата на 15-ия кръг в родната Първа лига дойде в неделния ден и от стадиона в с. Бистрица. ЦСКА 1948 победи гостуващия тим на Лудогорец с 2:0 и нанесе втора загуба на 10-кратните шампиони на България от началото на кампанията в efbet лига. Възпитаниците на Николай Киров прекъснаха серия от три поредни загуби и благодарение на трите точки се изкачиха до 10-то място във временното класиране. Разградчани пък остават лидер във временното подреждане.

Срещата за „зелените“ започна ужасяващо, тъй като те останаха с човек по-малко още в 8-та минута на мача. Реферът Георги Димитров показа директен червен картон на Оливие Вердон, който игра с ръка от ролята на последен в защитата на Лудогорец. Първоначално бранителят получи само жълт картон, но след намесата на ВАР той бе изпратен в съблекалнята.

Така силите на терена значително се изравниха, а през първото полувреме голове нямаше. Домакините започнаха втората част по възможно най-добрия начин. В 48-та минута Ивайло Чочев се оказа в прегръдките на съотборниците си, след като Галин Иванов центрира от корнер, а Емил Мартинов отигра с гърди на далечната греда. Топката се озова в Чочев, който си спря кълбото на гърди и с левия крак разстреля Кристиян Кахлина.

Крайното 2:0 бе оформено в 81-та минута, когато Кахлина спаси първоначалния изстрел на Чочев, но топката се озова в Крум Стоянов, който центрира от границата на наказателното поле, където Георги Русев изпревари стража на гостите и вкара за 2:0 на празна врата.

Така ЦСКА 1948 вече има 14 точки срещу името си, докато играчите на Станислав Генчев имат 33 пункта и мач повече от ЦСКА.