Хърватия изхвърли Канада от Катар

0
андрей крамарич хърватия

Националният отбор на Хърватия постигна първата си победа на Световното първенство в Катар. „Шахматистите“ победиха Канада с 4:1 в мач от втори кръг на Група „F“, нанасяйки второ поредно поражение на северноамериканците, които изгубиха всякакви шансове за класиране в елиминациите.

Срещата на ст. „Калифа Интернешанъл“ в Доха започна по блестящ начин за „кленовите листа“, след като Алфонсо Дейвис вкара след 68 секунди игра. Последваха силни минути за канадците, които играеха освободено и сигурно, но с течение на времето балканският тим се събуди и взе инициативата. Хърватите наложиха контрол на топката и с премерени и смислени пасове печелеха терен и време, за да организират убийствените си атаки.

Резултатът бе изравнен в 36-та минута, когато Иван Перишчи асистира на Андрей Крамарич. Малко преди края на полувремето играчите на Златко Далич направиха пълен обрат, след като Марко Ливая намери долния десен ъгъл на Милан Борян от границата на наказателното поле след пас на Йосип Юранович.

През второто полувреме играта на Канада претърпя много брак, а опитите за постепенни атаки на играчите в черно бяха лесно разгадавани от европейския тим.  Отново Крамарич бе точен за 3:1 в 70-та минута, когато след изкусен пас на Перишич, нападателят си освободи място за шут и от 8-9 метра простреля Борян. Крайното 4:1 бе оформено дълбоко в продължението, когато Ловро Майер се възползва от детинска грешка в отбраната на Канада.

Така Хърватия излезе начело на групата с 4 точки, като в следащия кръг те играят с Мароко. Играчите на Джон Хердман пък са последни с 0 точки в актива си, като в последния си двубой на Световното те играят с Белгия.