Циципас пречупи Зверев в луд 1/2-финал на Ролан Гарос

0
стефанос циципас

Стефанос Циципас се класира на своя първи финал от турнир от Големия Шлем. Гръцкият тенисист надви Александър Зверев в първия 1/2-финал от Ролан Гарос с резултат 6-3, 6-3, 4-6, 4-6 и . Двамата изиграха брилянтен мач, достоен за финал и продължил близо 217 минути.

22-годишният грък, който живее в Монако, изигра един от най-великолепните си мачове. Циципас спечели първите два сета по безапелационен начин, въпреки че отбеляза само един ас. Високият 193 см балканец направи три пробива във втория сет и даде едва 2 от възможни 11 пробива на съперника си.

Нещата коренно се промениха в третия сет, когато защитата на Зверев най-накрая започна да работи. Германецът подобри и първия си сервис, печелейки 16 от 22 разигравания на първо подаване. В четвъртата час нещата продължиха да работят изцяло в полза на 24-годишният германец, който не допусна нито една двойна грешка в този сет.

Така работата опря до пети решителен сет, където и нервите вече започнаха да играят своята роля. Финалната партия започна със сервис на Циципас, който набързо изостана с 0-40. Всичко изглеждаше приключило за гръцкия тенисист, но той не се предаде и след няколко феноменални разигравания стигна до 40-40 и в крайна сметка взе подаването си.

Зверев също на свой ред не допусна пробив и спечели сервирането си, но Циципас отговори с мощен трети гейм, оставяйки германеца на 0. Така се стигна и до четвъртия гейм, в който Зверев направи една двойна и три непредизвикани грешки и резултатът в геймовете стана 3-1 за Циципас при негов сервис. До края на мача Стефанос показа по-здравите нерви и заслужено си осигури участие на финала, където чака победителя от двойката Рафаел Надал и Новак Джокович.