Циципас доминира над италианец за третия си полуфинал в Австралия

0
стефанос циципас

Най-добрият гръцки тенисист Стефанос Циципас се класира за своя трети полуфинал на Откритото първенство на Австралия. Световният номер 4 победи на четвъртфинал италианецът Яник Синер с 3:6, 4:6 и 2:6 за два часа и шест минути игра.

23-годишният Циципас демонстрира перфектна игра в нападение, достигайки 68% вкаран първи сервис (53/78) и 60% вкаран втори начален удар (15/25). Циципас оползотвори и 4-те си опита за пробив, докато Синер нямаше нито една възможност да открадне гейм от съперника. Италианецът допусна 22 непредизвикани грешки за трите сета и реализира 18 уинъра срещу внушителните 30 за Циципас.

Така балканецът чака на 1/2-финал победителя от двойката Феликс Оже-Алиасим (Канада) и Данийл Медведев (Русия).