
България получи показа за първото издание на турнриа по тенис за смесени двойки „Юнатед Къп“, който ще се проведе от 29-ти декември до 8-ми януари в Австралия. Състезанието е с награден фонд 15 милиона долара, като участие в него ще вземат 18 държави. Родните тенисисти получиха една от последните две квоти заради 28-то място на Григор Димитров в световната ранглиста при мъжете. Надпреварата дава точки за световните ранглисти.
Нашият отбор попадна в група А с Белгия и Гърция, като мачовете ще са в Пърт, като още в първия ден Григор Димитров ще се изправи срещу Стефанос Циципас.Във всяка среща ще се играят по два мача на сингъл при мъжете и при жените и един двубой на смесени двойки.
България влиза в надпреравата с отбор от 7 състезатели:
Григор Димитров, Димитър Кузманов, Адриан Андреев и Александър Лазаров, Виктория Томова, Изабелла Шиникова, Гергана Топалова
Няма коментари.