Черно море съсипа Арда в Кърджали

0
Черно море
Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море изигра силен мач и срази Арда с 3:0 в Кърджали. Това е третата победа на „моряците“ на чужд терен, като те имат и още две равенства. След седмия кръг варненският тим е на пето място с 16 точки, а Арда е на девето с 9 пункта и два мача по-малко.

Черно море нанесе своя съкрушителен удар в рамките на две минути. В 29-ата Леандро Андраде нахлу мощно, направи двойно подаване с Енгений Сердюк и му поднесе топката на празна врата. Украинецът с лекота насочи кълбото в мрежата и отбеляза първия си гол за варненци.

В 31-вата минута отново Сердюк шутира с левия крак и Иван Караджов изби в корнер. Последва центриране на Велислав Василев и централният защитник Влатко Дробаров се разписа с глава за 2:0.

Минута преди края Жуниньо от Арда уцели лявата странична греда с глава, а в ответната атака Сердюк се размина с ново попадение.

В 50-ата минута Васил Панайотов изведе Стефан Велев зад защита, той овладя технично кълбото и го насочи във вратата. Съдията Станислав Тодоров провери ситуацията с ВАР, след което зачете гола – 3:0 за Черно море.

Малко след това Васил Панайотов разтресе десния страничен стълб със страхотно воле, а в 60-ата минута Караджов предотврати нов гол, след като изби удар на Леандро Андраде.