Черно море потопи Враца и излезе трети

0
Черно море

Черно море разби Ботев (Враца) с 5:0 на „Тича“ и излезе на трето място в елитното ни първенство. „Моряците“ събраха 45 точки, с 2 повече от четвъртия Ботев (Пловдив). В последния кръг от редовния сезон варненци гостуват на петия Левски, който има 39 пункта, а „жълто черните“ приемат софийския Локомотив.

Врачани остава предпоследни с 19 точки, на 3 от Локо (Сф) и на 6 пред последния Царско село. След малко столичното Локо излиза срещу „царете“ в последния двубой от кръга.

Черно море реши спора с четири бързи гола за 22 минути. Васил Панайотов откри с феноменален шут в 14-ата минута, с който направи безпомощен вратаря Красимир Костов. Пет минути по-късно Матиас Курьор се оказа най-събразителен след меле и направи 2:0. В 26-ата минута след асистенция на Курьор се разписа и Евгений Сердюк и оформи класиката. Ужасът за Ботев обаче не спря дотук. В 36-ата минута след пас на Сердюк испанецът Пабло Гарсия покачи резултата на 4:0.

В 69-ата минута след перфектна атака през центъра Сердюк бе изведен сам срещу вратаря и вкара за 5:0. В доиграването на мача обаче асът на „моряците“ Васил Панайотов получи контузия и бе изнесен на носилка.