Черно море надигра и победи Ботев в Пловдив

0
Ботев
Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море надигра категорично Ботев и го победи с 2:0 в двубой от 15-ия кръг на efbet Лига в Пловдив. Със същия резултат „моряците“ спечелиха срещу своя съперник и първата среща през този сезон. Така воденият от Илиан Илиев тим няма загуба в последните осем двубои, в които записа три победи и пет равенства. Успехът е четвърти за варненци като гост в първенството, а загубата – втора за „канарчетата“ у дома. Двата тима имат по 25 точки, но Черно море е на четвърто място заради по-добрите си показатели в преките мачове.

В 35-ата минута Ботев можеше да открие резултата, но Кевин Янсон шутира слабо от ъгъла на малкия пеналт и вратарят Иван Дюлгеров изби. Последва дълго извеждащо подаване на Леандро Андраде, след което Евгений Сердюк изпревари Супрейн, нахлу мощно на скорост по левия фланг и откри резултата с прецизен диагонален удар с левачката- 1:0 за Черно море.

В 47-ата минута стражът на домакините Георги Аргилашки предотврати сигурен гол, избивайки удар на Даниел Димов с глава в корнер. Две минути след това Димов шутира от воле в аут. В 63-тата минута Маркиньос пробва техничен удар с пета, след който топката не пожела да влезе във вратата и излезе в аут. В 81-вата минута Виктор Попов нанесе силен удар в тялото на Аргилашки, а малко след това вратарят изби и шут на Васил Панайотов.

Точка на спора постави Пабло Гарсия в 88-ата минута. Испанецът се разписа с прецизен удар с левия крак от дъгата на големия пеналт, след който топката попадна в долния десен ъгъл – 2:0 за Черно море.