Челси излезе лидер в Англия

0
Тимо Вернер

Челси е новият лидер в Премиър лийг, след като победи Саутхемптън с 3:1 в среща от седмия кръг на „Стамфорд Бридж“. Под проливния дъжд Трево Чалоба даде аванс на „сините“ от Лондон още в 9-ата минута. В 61-вата минута обаче Джеймс Уорд-Праус изравни от дузпа.

В 77-ата минута Уорд-Праус се превърна в антигерой за своите, след като направи грубо нарушение срещу Жоржиньо и получи червен картон от рефера, който след намесата на ВАР изгледа ситуацията, преди да вземе крайното решение.

С човек повече Челси притисна съперника и стигна до трите точки. В 84-тата минута Тимо Вернер се възползва от пас на Аспиликуета и направи 2:1, а в 89-ата минута Бен Чилуел фиксира крайния резултат с красив гол.

Така Челси събра 16 точки и се изкачи на върха. По 14 пункта имат Лиърпул, Манчестър Юнайтед и Евертън, а по 13 – Манчестър Сити и Брайтън.

По-късно днес Брайтън приема Арсенал, а утре от 19,30 часа Ливърпул е домакин на Манчестър Сити.