Челси е на финал за Купата на лигата

0
Челси

Челси победи Тотнъм и в реванша от полуфиналите за Купата на лигата на Англия. „Сините“ спечелиха с 1:0 като гости и с общ резултат 3:0 се класираха за финала на турнира. Единственото попадение реализира Антонио Рюдигер с глава в 18-ата минута след центриране от корнер.

Любопитно е, че в срещата на два пъти съдията отсъди дузпа за „шпорите“, но след преразглеждане от ВАР промени решението си. Попадение на Хари Кейн пък бе отменено заради засада, като и трите решения на рефера бяха правилни.

Тотнъм вече няма победа в редовното време в 10 поредни официални срещи срещу своя съперник, а Челси пък ще се бори за четвърти трофей под ръководството на Томас Тухел, откакто той пристигна в клуба преди година. В спор за трофея Челси ще срещне Ливърпул или Арсенал, които излизат един срещу друг в първия си мач утре.