Челси взе лондонското дерби с Тотнъм

0
тотнъм челси

Челси разби Тотнъм като гост с 0:3 в последен мач от петия кръг на английската Висша лига и по този начин се изравни на върха с равен брой точки (13) с Ливърпул и Манчестър Юнайтед.

Играчите на Томас Тухел си заслужиха победата с много нахъсана и отборна игра, а високата преса на гостите не остави никакъв шанс на атаката на домакините от северен Лондон. Първата и единствена по-сериозна опасност за „сините“ през първото полувреме се откри в 26-та минута, но изстрелът на Андреас Кристенсен мина близо до гредата.

Така двата отбора се прибраха на почивката при резултат 0:0.

Вторите 45 минути започнаха кошмарно за възпитаниците на Нуно Еспирито Санто, които допуснаха гол в 49-та минута. Маркос Алонсо центрира от корнер, а Тиаго Силва засече неспасяемо топката с глава в мрежата на Юго Лорис. В 53-та минута резултатът можеше да стане 0:2, но изстрелът на Маркос Алонсо, който премина стража на „Шпорите“, бе изичистен от голлинията от последния бранител.

Защитата на домакините нямаше какво да направи четири минути по-късно, когато не и без известна доза късмет, настоящите европейски шампиони вкараха второ попадение. Н’Голо Канте реши да пробва далечния си мерник, но коженото кълбо се отби в играч на Тотнъм и Лорис нямаше как да извади рикоширалата топка.

Класиката бе оформена в даденото от рефера продължение, когато след нов корнер Алонсо намери Антонио Рюдигер и германецът вкара с туповен изстрел за 0:3. Така Челси има 4 победи и едно равенство и заема 3-то място, докато Тотнъм се смъкна до 7-та позиция с актив от 9 точки.