Челси се измъчи срещу Плимът, но продължава напред за ФА Къп

0
челси

Отборът на Челси се нуждаеше от 120 минути, за да преодолее съпротивата на отбора на Плимът, който се състезава в третото ниов на английския професионален футбол. „Сините“, които бяха сочени за тотален фаворит преди среащта, успяха да се поздравят с успеха с 2:1, след като редовните 90 минути завършиха 1:1.

Двубоят от четвъртия кръг на ФА Къп започна ужасяващо за домакините, които допуснаха гол още в 8-та минута. Голмайстор за гостите бе защитникът Макауей Гилеспи, който засече с глава центриране на свой съотборник от фал.

Само две минути по-късно действащите европейски шампиони можеха да изравнят, но изстрел на Матео Ковачич се удари в гредата. „Сините“ упражниха сериозен териториален натиск, но въпреки това успяха да изравнят чак в края на първта част, когато Сезар Аспиликуета вкара ефектен гол с пета след хитро подаване на Мейсън Маунт в близост до вратата на гостите.

През второто полувреме лондончани имаха няколко добри положения за гол, но добри намеси на бранителите и на вратаря Майкъл Куупър пратиха мача в продължения. Победното попадения за Челси падна в добавеното време на първите 15 минути, а в прегръдките на съотборниците си попадна Маркос Алонсо, който получи чудесен пас от Кай Хаверц ис кинжален диагонален удар простреля Куупър.

Драмата бе пълна, когато в 116-та минута възпитаниците на Стивън Шумахер получиха правото да изпълняват дузпа заради необмислено нарушение на Маланг Сар. С изпълнението се нае Райън Харди, но Кепа усети намеренията на съперника си и успя да спаси.