Челси разби Норич със 7:0!

0

Челси победи Норич като домакин с изпепеляващото 7:0.

Гостите играха с човек по-малко от 65-ата минута заради необмислен червен картон на Бенджамин Гибсън.

Маунт отбеляза за 1:0 още в седмата минута и даде тон на синия рецитал.

Само 10 по-късно Хъдсън-Одой удвои. В 42-ата минута отново Маунт направи резултата класически.

След почивката домакините продължиха да натискат педала на газта.

Чилуел покачи на 4:0 в 57-ата минута след асистенцията на Матео Ковачич, а 5 минути по-късно преднината се увеличи благодарение на автогола на Аронс.

Шестият попадение в мрежата на Крул отново бе дело на Маунт от дузпа. В добавеното време пък оформи своя хеттрик за 7:0.

Челси вече е с 4 точки пред Ливърпул на върха във Висшата лига, докато Норич е само с 2 точки след 9 кръга и голова разлика 2:23