250лв за Спорт

Челси подари първото място на Юве след издънка в Русия

0
челси зенит

Отборът на Ювентус финишира първи в Група „H“ на Шампионска лига, въпреки че шансовете това да се случи не бяха особено големи. „Старата госпожа“ трябва да благодари на тима на Зенит (Санкт Петербург), който направи равенство с Челси 3:3 и по този начин остави лондончани на второто място в крайното класиране. В същото време възпитаниците на Макс Алегри спечелиха домакинството си на Малмьо с минималното 1:0 и така оглавиха подреждането с актив от 15 точки, на две повече от Челси. Зенит пък си подпечата продължаването в Лига Европа, докато шампионите на Швеция останаха последни само с една точка в актива си.

Единственото попадение на двубоя в Торино бе дело на Мойс Кийн в 18-та минута, а Федерико Бернардески се окичи с асистенцията.

Далеч по-интересно бе на изток, където един срещу друг се изправиха шампионите на Русия и царете на Европа за миналия сезон. Англичаните поведоха още във 2-та минута чрез Тимо Вернер, но допуснаха пълен обрат в края на полувремето. Точни за домакините бяха Клаудиньо в 38-та и Сардар Азмун в 41-та. Ромелу Лукаку върна равенството в 62-та минута, а пет минути преди да изтекат редовните 90, Тимо Вернер отново се оказа в прегръдките на съотборниците си.

Точно когато всичко изглеждаше решено в полза на Томас Тухел , играчите на Сергей Семак изравниха за 3:3, а голмайстор в петата добаена минута бе влезлият като резерва Магомед Оздоев.