Шарл Льоклер с полпозишън на Гран При Монако

0
формула 1 шарл льоклер

Пилотът на Ферари Шарл Льоклер спечели квалификацията преди състезанието за Голямата нагрда на Монако и си осигури първа позиция в утрешния старт на домашна сцена. 24-годишният французин финишира пръв с време от 1:12.569 минути. На втора позиция се нареди неговият съотборник в „Скудерията“ Карлос Сайнс-младши, който остана едва на 0.047 секунди.

Третата позиция остана за Серхио Перес и Макс Весртапен с Ред Бул, а пети ще стартира Ландо Норис с Макларън, който изпревари Мерцедеса на Джордж Ръсел. Ветераните Фернандо Алонсо (Алпин) и Люис Хамилтън (Мерцедес) останаха на 7-мо и 8-мо място. Състезанието за Голямата награда на Монако е в неделя (29 май) от 16:00 часа.