BETMARKET ВЕЧЕ В БЪЛГАРИЯ

Чакането свърши: Милан триумфира с титлата в Италия

0
Милан титла

Милан е шампион на Италия за 19 път в своята история. „Росонерите“ триумфираха със Скудетото след дълги 11 години чакане, след като завършиха първи с 86 точки, а градският съперник Интер с 84. Двата тима взеха мачовете си днес от последния кръг с по 3:0.

Момчетата на Стефано Пиоли победиха с 3:0 като гост на Сасуоло. Те си свършиха работата още през първото полувреме чрез два гола на Оливие Жиру и един на Франк Кеси.

„Нерадзурите“ пък сломиха Сампдория чрез попадения на Перишич и Кореа (2) през второто полувреме. Любопитното е, че през миналия сезон Интер стана шампион след 11 години чакане и ликува с 19-а титла в историята си. Сега това се случи с Милан.

По-рано днес Наполи също спечели последния си мач за сезона с 3:0 срещу Специя.