България завърши в Топ 30 на Олимпийските игри

0
ивет горанова токио 2020

Спортистите на България завършиха на 30-о място в класирането по медали на Токио 2020. Олимпийците ни си тръгват с шест отличия от Игрите.

Всички те идват от дамите ни.

За първи път от 13 години завоювахме злато, при това цели три. Шампионки станаха Ивет Горанова в карате, Стойка Кръстева в бокс и ансамбълът по художествена гимнастика.

Антоанета Костадинова грабна сребро на 10 метра въздушен пистолет,а Тайбе Юсеин и Евелина Николова си тръгват с бронзови медали в борбата.

За последно повече златни медали имахме на Сидни 2020 – 5.

Състезанието премина без публика и със загегнати противоепидемични мерки, които също ще остане в историята.