България вкара много, но изгуби от Турция

0
България
Кадър: БНТ

Мъжкият национален отбор по баскетбол на България допусна втора загуба в груповата фаза на Евробаскет 2022. Възпитаниците на Росен Барчовски не успяха да се справят и с другия фаворит в своята група – Турция. Нашите изгубиха от южните ни съседи с 87:101 (29:31, 23:19, 19:25, 16:26) в зала „Арена Тбилиси“.

Националите ни се представиха на изключително високо ниво през първото полувреме и закономерно имаха крехък аванс в резултата при 52:50 на голямата почивка, но през вторите 20 минути тимът ни не успя да издържи на темпото и физическата игра на турския състав.

По този начин Турция излиза на първо място в група “А” с перфектен баланс от 2-0 след първите си два мача, докато България е на дъното на таблицата с 0-2. Белгия и Черна гора са с равни активи от 1-1, а по-късно днес Испания и домакините от Грузия се изправят един срещу друг, за да затворят втория кръг.