България с втори медал от европейското първенство

0
Марк-Христов

България има втори медал от Европейското първенство по джудо за мъже и жени, което се провежда в „Арена Армеец“ в София. Завоюва го Марк Христов в категория до 73 кг.

Родният джудист победи с „вадзари“ 23-годишния испанец Салваадор Касес Рока в спора за третото място. По пътя към отличието Христов записа три победи и едно поражение. Във втория кръг той спечели с „ипон“ срещу европейския шампион от 2020 година Виктор Стерпу (Молдова), а след това надделя над Бенджамин Аксус (Франция) със „златна точка“.

На четвъртфиналите Христов победи Рустам Оруджов (Азербайджан) с „ипон“, а на полуфиналите отстъпи с „вадзари“ в 17-ата секунда на продължението пред Хидайет Хейдаров, който е трети в световната ранглиста.

Вчера Янислав Герчев спечели сребърен медал при 60-килограмовите. Така европейското първенство в София се превърна в най-успешното за България до момента в този спорт.