България отнесе Гибралтар и запази шансове за второто място

0
България

България разгроми Гибралтар с 5:1 в дебюта на Младен Кръстаич в Разград и запази шансовете си за второто място в в Група 4 на Дивизия С. Българите са трети с 6 точки, а в последния си двубой в понеделник гостуват на втория Северна Македония, който е със 7 пункта. На първо място вече завърши Грузия, тъй като е недостижим на върха с 13 точки.

Евентуално второ място ще позволи на нашите да попаднат в четвърта урна за жребия за квалификаците за Евро 2022.

„Лъвовете“ установиха контрол върху срещата още от първата минута, демонстририха агресия и желание и заслужено се поздравиха с убедителния успех. Добри изяви от нашите имаше в средата на терена дебютантът Илия Груев-младши, а за трикольорите първи мач записа и Марин Петков, който игра на непривичния за него пост ляв бек.

В 23-тата минута Филип Кръстев вдигна от корнер и Валентин Антов откри с глава – 1:0. Три минути по-късно обаче гостите изравниха при първата си добра ситуация. След корнер техен играч отклони с глава към 39-годишния митничар и капитан Рой Чиполина, който също с глава се разписа – 1:1.

Попадението обаче не притесни нашите и реакцията им даде резултат. В 36-ата минута игралият силно Илиян Стефанов се освободи с поемането от защитник и подаде с шпагат към Кирил Десподов, който от движение насочи кълбото с нисък шут във вратата – 2:1.

България постави точка на спора с два бързи гола в рамките на три минути след почивката. В 52-рата минута Петко Христов проби до аутлинията и върна топката, тя бе отклонена с пета от Десподов към Стефанов, който шутира, но в крака на защитик. Кълбото отскочи към Радослав Кирилов и той го насочи безпощадно под гредата за 3:1.

В 55-ата минута след центриране с десен външен фалц отдясно на Десподов точен Илиян беше Стефанов. Неговият първи шут с глава бе избит от вратаря, но халфът на Левски направи голова добавка – 4:1.

Впоследствие дебют за България записаха Йоан Стоянов, Георги Русев и 18-годишният Никола Илиев.

В 81-вата минута след асистенция на Ради Кирилов Мартин Петков реализира с левия крак и отбеляза първото си попадение за националния – 5:1.