Буркина Фасо с първа победа на КАН

0
буркина фасо

Националният тим на Буркина Фасо записа първи успех на тазгодишното издание на турнира за Купата на африканските нации в Камерун. Селекцията на Каму Мало победи Кабо Верде с минималното 1:0 във втория мач от Група „А“ на надпреварата.

Бившият играч на Левски Гари Родригес игра всичките 90 минути за Кабо Верде, но усилията му се оказаха недостатчъни. Единственото попадение в двубоя падна в 39-та минута, когато Бурейма Банде вкара доста щастлив гол, след като кълбото се удари в тялото му и придоби друга парабола.

Така двата отбора имат три точки след първите два кръга, но Буркина Фасо замеа втора позиция заради трумфа в директния сблъсък. По-рано през деня Камерун си гарантира участие в следващата фаза, а Етиопия е на последното 4-то място с 0 точки.