България взе втора победа на Световното по волейбол

0
България
Стопкадър: b1b.tv

Националният отбор до 21 години на България спечели и втория си мач на Световното първенство по волейбол в София.

/p>

Възпитаниците на Найден Найденов взеха втора чиста победа, след като надделяха и срещу Куба с 3:0 (25:21, 25:22, 25:21) за 80 минути игра.

Както е известно, в първия си двубой нашите биха Бахрейн с 3:0.

С успеха в залата на „Левски-Триадица“ България се класира в първата осмица на Шампионата на планетата, на който сме домакини заедно с Италия.

Родните ни волейболисти са лидери в група „В“ с 6 точки, поляците са втори със същия актив, но имат един загубен гейм. Утре „лъвчетата“ и Полша излизат един срещу друг в пряк спор за първото място в групата. Първите два отбора от четирите групи се класират за първата осмица, а останалите влизат във втората.

Отборите в първата осмица ще бъдат разпределени в две групи по четири – E и F, а тези от втората в G и H.