Българин завоюва бронзов медал от Европейското по плуване

0
плуване

Състезаващият се за Гърция българин Кристиян Голомеев спечели бронзово отличие в последния ден от Европейското първенство по плуване в Рим. Роденият във Велинград плувец даде трето най-добро време във финала на 50 метра свободен стил, спирайки хронометрите на 21.75 секунди, като това е трети пореден медал за него в тази дисциплина на Европейски първенства.

Със златото се окичи Бен Прауд от Великобритания с 21.58 секунди, а втори завърши Леонардо Деплано от Италия с 21.60. Германецът Лукас Мертенс спечели златото на 400 метра свободен стил при мъжете с нов рекорд на шампионатите – 3:42.50 минути.