Българин ще играе полуфинал на „Ролан Гарос“!

0
Пьотр Нестеров
Източник: БФ Тенис

Българският талант Пьотр Нестеров продължава победния си марш в юношеския турнир на двойки от Откритото първенство на Франция.

Възпитаникът на варненския „Черно море Елит“ вече е полуфиналист на „Ролан Гарос“! Днес двамата с партньора му Вячеслав Биелински извоюваха трета поредна победа на най-престижния турнир на червени настилки.

В четвъртфиналите българо-украинският дует елиминира драматично представителите на домакините Саша Геймар Вайенбург и Мехди Садауи с 6:1, 5:7 (12-10) за почти час и половина. В първия сет Нестеров и Биелински пробиха два пъти и доминираха тотално на корта.

Втората част беше много по-равностойна и се стигна до тайбрек. В него българо-украинският тандем стигна до три поредни мачбола при 9:6. Французите обаче отразиха и трите точки, при което дори получиха шанс да измъкнат победата със свой сервис при 10:9.

Нестеров и Биелински се справиха с напрежението в този драматичен миг и извоюваха крайния успех при подаване на Пьотр след 83 минути игра на корт №6 във френската столица.