България удържа „геройски“ реми с Грузия

0
българия

Пореден изключително слаб мач изигра националния отбор на България. Воденият от Георги Иванов тим удържа 0:0 при гостуването си на Грузия в двубой от група 4 на Лига С на Лига на нациите.

Преди мача всички български футболисти излязоха със специални фланелки с лика на Тодор Неделев, а в осмата минута всички на стадиона станаха на крака, за да аплодират българския национал, който претърпя операция на главата.

Двубоят започна с натиск на домакините, които в първите минути имаха няколко добри възможности за гол. Родната селекция отвърна с удар на Георги Костадинов, който бе много неточен.

Грузинците продължиха да залагат на атаки по фланговете, но българската отбрана успя да се справи и резултатът на почивката бе 0:0.

Грузинците пропуснаха отличен шанс да поведат в 56-ата минута. Георге Микаутадзе засече топката, но стреля над вратата.

Опълчението продължи и малко след 60-ата минута първо Пламен Гълъбов изби топката пред голлинията, а секунди след това вратарят Михайлов спаси удар отблизо.

Четвърт час преди края Георги Костадинов и Мартин Минчев се отчетоха с удари към вратата на съперника, но без да застрашат вратаря на домакините.

Пет минути преди края Гиорги Цитаишвили можеше да открие резултата за Грузия, но ударът му премина покрай вратата на Михайлов.

След 4 изиграни кръга България заема третото място с 3 точки и все още е без победа. Грузия е на върха с 10 точки.