България U19 започна със загуба евроквалификациите

0
българия u19

Първият квалификационен мач на юношеския национален отбор до 19 години завърши с неприятна загуба от тима на Босна и Херцеговина с 0:2, като и двете попадения бяха дело на Филип Чуч. Началото на двубоя беше равностойно, като нито един от двата отбора не успя да застраши сериозно противниковата врата, но след изиграването на първите 30 минути, Босна и Херцеговина стана по-офанзивна и в крайна сметка откри резултата в 35-тата минута на срещата след изпълнение на пряк свободен удар.

В края на първото полувреме възпитаниците на Ангел Стойков останаха с човек по-малко, след като капитанаът Димо Кръстев получи директен червен картон. През второто полувреме гостите стигнаха до втори гол след като в 69-тата минута бе отсъдена дузпа за нарушение в наказателното поле на българите.

В другата квалификационна среща от група 6 Република Ирландия надделя над Черна гора с 3:2.

Вторите мачове от квалификациите ще се изиграят в събота, 13 ноември отново от 14:30 ч. като България U19 ще домакинства на Черна гора на стадион „Албена 1“, а отборите на Република Ирландия и Босна и Херцеговина ще се срещнат на стадион „Дружба“ в Добрич.