България тръгна с победа на Световното първенство

0
България-волейбол-21
снимка: БФВолейбол

Младежкият национален отбор на България по волейбол започна с победа Световното първенство, което се провежда у нас и в Италия. Момчетата на Найден Найденов надиграха категорично Бахрейн с 3:0 гейма (25:21, 25:21, 25:23) в зала „Левски София“ в първия си мач от Група „В“.

Отборът на Бахрейн се представи на високо ниво и във всеки един гейм държеше интригата до последно. Все пак класата на българския тим се показа в най-важните моменти – при 18:18 в първия гейм, както и при 17:17 във втория. Точно тогава започваха точните и силни сервиси, които пробиха защитата на съперника и успяха да позволят натрупване на разлика, която да не бъде стопена.

„Лъвчетата“ най-накрая показаха най-доброто от себе си в третия сет и рано дръпнаха солидно, като само на моменти позволяваха намаляване на изоставането, но не и обрат.

Над всички бе Денис Карягин с 18 точки, а Самуил Вълчинов и Александър Николов добавиха по 11 точки за успеха.

Утре България се изправя срещу Куба, които загубиха днес двубоя си с Полша с 1:3.