България стана трета в Европа на волейбол

0
България
Снимка: Федерация по волейбол

Националният отбор на България за младежи до 20 години завоюва бронзовите медали на Европейското първенство по волейбол в Италия. Момчетата на Мартин Стоев победиха с 3:1 (25:17, 25:19, 19:25, 25:17) Белгия в малкия финал, който се игра в Монтесилвано.

Българският отбор показа, че има повече качества от съперника си и държепе контрола изцяло в първите два гейма. Младите „лъвчета“ вземаха преднина в началото, след което спокойно я удържаха.

Третата част вървеше точка за точка, а в края белгийците успяха да дръпнат и да стигнат до успех. В четвъртия гейм обаче българите натрупваха преднина и накрая спокойно доиграха двубоя, за да стигнат до успех с 3:1.

Така младежите надградиха от европейското първенство през 2020-а, когато останаха на 4-о място.

В големият финал за титлата един срещу друг се изправят домакините от Италия и Полша.