България срази Иран за първа победа в Лигата на нациите

0
България
Снимка: Max Sport

Българският национален отбор по волейбол за мъже постигна първа победа в Лигата на нациите. Момчетата на Николай Желязков надделяха с 3:0 над Иран в зала “Арена Армеец”.

Отборът ни започна силно и дръпна в резултата с отлични атаки на Радослав Парапунов и Александър Николов. Синът на Владо Николов продължи с успешните си атаки и помогна много за да се стигне до солиден аванс – 17:13. Нашите спокойно удържаха аванса си и стигнаха до успех в първата част с 25:19.

Иран взе преднина с 12:10 във втория гейм, но Мартин Атанасов и Алекс Николов се развихриха и обърнаха нещата в наша полза. Гостите все пак имаха аванс почти до края на тази част, когато „лъвовете“ осъществиха страхотен обрат след серия отлични сервиси на Атанасов и поведоха с 2:0.

В началото на третата част двата тима си разменяха точки, а две невероятни атаки на Алекс Николов направиха 10:8 за „лъвовете“. България поведе с 12:10 при техническото прекъсване.

Тимът ни дръпна с 19:16, но иранците достигнаха до равенството. При 24:24 обаче България записа две поредни точки и спечели мача.