България е номер 1 на Балканите по волейбол

0
България-юноши

Българският национален волейболен отбор за юноши до 18 години триумфира на Балканиадата, която се проведе в София и беше и квалификация за европейското първенство. Отборът на Виктор Карагьозов надигра Гърция с 3:0 (25:14, 25:22, 25:22) в последния си решаващ мач в зала „Левски София“.

Така младите „лъвове“ завършиха на първо място в крайното класиране след три победи с по 3:0 над Турция, Румъния и Гърция, както и загуба с 2:3 от Сърбия. Турция завърши на второ място, а Сърбия зае трета позиция.

Най-резултатен за победата над Гърция бе Кристиан Титрийски, който заби с 22 точки. Александър Къндев реализира 11, а Виктор Томов и Симеон Николов по 7 точки.

Вицепрезидентът на Българската федерация по волейбол Давид Давидов връчи трофея на шампионите.

„Беше много емоционално първенство. Радвам се, че успяхме да го спечелим, въпреки трудностите, които изпитахме със Сърбия. Представихме се на много добро ниво и вярвам, че ни чака добро класиране на Европейското. Отборът ни е един от най-добрите в Европа като индивидуалности и ако се държим заедно ще печелим много медали и турнири“, заяви капитанът на България Виктор Томов.